اخبار

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی:

هر سال، 13 اکتبر به عنوان روز جهانی کود نامگذاری شده است تا اهمیت و سهم صنعت کود در تغذیه جمعیت رو به رشد جهان برجسته شود. این کمپین بین المللی آگاهی بخشی، طی سه سال اخیر توسط انجمن ها و شرکت های کود در سراسر جهان با هدف مشترک برجسته کردن تأثیرات اجتماعی، اقتصادی و زیست محیطی کودهای کشاورزی پشتیبانی می شود. ایجاد آگاهی زمینه ضرورت تغذیه خاک و گیاه، شیوه های کشاورزی بهتر را تشویق کرده و از استفاده صحیح از کودها را در جامعه کشاورزی ترویج می‌کند.

شرکت خدمات حمایتی کشاورزی، بعنوان بزرگترین و اولین شبکه تامین و توزیع کودهای کشاورزی در ایران، این روز را گرامی داشته و به همین مناسبت همزمان با برگزاری همایش آموزشی ترویجی معرفی سبد محصولات کودی در استان تهران، طی مراسمی از شرکتهای داخلی تولیدکننده کودهای کشاورزی حاضر در این همایش بازاریابی، تقدیر بعمل آورد. شرکت خدمات حمایتی کشاورزی، بعنوان مجری طرح خودکفائی کودهای کشاورزی، علاوه بر پشتیبانی از تولیدکنندگان داخلی کودهای یارانه ای (فسفات و پتاس) جهت حمایت از تولیدگنندگان داخلی سایر انواع کودهای کشاورزی، در حال حاضر با نزدیک به 80 شرکت تولیدی تفاهمنامه همکاری دارد و بدین ترتیب بیش از 800 برند محصول کودهای داخلی از طریق شبکه 3500 کارگزار توزیع نهاده های کشاورزی این شرکت، در دسترس کشاورز ایرانی قرار گرفته است.

بیایید بیست و یکم مهر ماه، روز جهانی کود را با مرور حقایق زیر گرامی بداریم:

  1. کودهایی که به مقدار مناسب در زمان مناسب اعمال می شوند می توانند میزان محصول تولید شده با استفاده از همان مقدار آب را دو برابر کنند.
  2. کود، چه تجاری و چه آلی، به تولید مواد آلی در خاک کمک می کند.
  3. کودها با بازگرداندن مواد مغذی ضروری به زمین پس از برداشت به بازیابی سلامت خاک کمک می کنند.
  4. استفاده از کود در 50 سال گذشته بیش از 2 میلیارد هکتار از زمین های حاصل از کشت را حفظ کرده است.
  5. شیوه های خوب کشاورزی، از جمله استفاده هوشمندانه از کودها، به تولید بیشتر مواد غذایی غنی از پروتئین کمک می کند.
  6. محصولاتی که به خوبی کود داده شده اند عملکرد بیشتری در هر هکتار تولید می کنند. این امر باعث صرفه جویی در زمین های شکننده برای زیستگاه حیات وحش و مناطق تفریحی می شود.
  7. کودها سلامت گیاهان را بهبود می بخشند و محصولات را در برابر تغییرات آب و هوایی مقاوم تر می کنند.
  8. کود گیاهانی تولید می کند که قوی هستند و قادر به محافظت از خاک در برابر فرسایش و رواناب هستند.
  9. بیش از 2 میلیارد نفر از سوء تغذیه با ریزمغذی ها رنج می برند. کودهای ریز مغذی به مبارزه با این تهدید برای سلامت جهان کمک می کنند.
  10. کود مسئول 50 درصد از تولید مواد غذایی در جهان است، بدون کود ما فقط نیمی از مقدار غذایی را که در حال حاضر مصرف می کنیم، خواهیم داشت.

 


اخبار برگزیده