جزئیات مقاله

فرصت امروز- مترجم: امیر آل علی

بدون شک هر فردی تمایل دارد از بقیه باهوش تر باشد، با این حال آیا تاکنون در این رابطه اقدامی را انجام داده اید؟ تصور اغلب افراد این است که هوش، مسئله ای است که میزان آن در بدو تولد تعیین شده و دیگر امکان رشد آن وجود نخواهد داشت، با این حال به نظر می رسد که این داده ها چندان هم قابل اعتماد نخواهد بود. درواقع همه چیز شما در مقایسه با زمان تولد، بهبودهای زیادی را داشته است و دلیلی وجود ندارد که این امر برای هوش شما، اتفاق نیفتاده باشد. با این حال شما می توانید این سطح را به صورت مداوم نیز افزایش دهید، با این حال ما به دنبال راهکارهایی هستیم که هر فردی بتواند آنها را مورد استفاده قرار دهد. در این راستا به بررسی شش اقدام ساده که شما را به فردی باهوش تر تبدیل خواهد کرد، می-پردازیم.

 

1-تغذیه

 

تبدیل فردی باهوش

 

فعالیت ذهنی به شدت افراد را گرسنه خواهد کرد. تحت این شرایط اگر شما از مواد غذایی مناسبی استفاده نکنید، انرژی لازم به وجود نیامده و نمی توان انتظار داشت که مغر، بهترین عملکرد را داشته باشد. به همین خاطر تغییر عادت غذایی می تواند برای گام نخست، بسیار خوب باشد. در این رابطه مشورت گرفتن از یک مشاور تغذیه، بهترین راهکار ممکن خواهد بود.

 

2-مدیتیشن

 

اگرچه همواره در رابطه با تاثیرات فوقالعاده مدیتیشن صحبت می شود، با این حال میزان استفاده از آن به صورت مداوم، بسیار کم است. در این رابطه فراموش نکنید که امروزه با رشد تکنولوژی و ظهور اینترنت، شما صرفا به یک باشگاه محدود نبوده و می توانید سریعا در این رابطه اقدام کنید. مدیتیشن نهتنها برای تقویت عملکرد ذهن مناسب است، بلکه آرامش فوقالعاده ای را نیز به همراه دارد. در این رابطه فراموش نکنید که توجه به سلامت جسم نیز بسیار مهم خواهد بود. علت این امر به این خاطر است که دو بعد جسم و ذهن به صورت مستقیم بر روی یکدیگر تاثیر داشته و بهبود سلامت جسم، در عملکرد ذهنی شما نیز تاثیرگذار خواهد بود.

 

مطلب مرتبط: چطور تشخیص دهیم که از دیگران باهوش تر هستیم؟

 

3-کنجکاوی

 

هیچگاه کنجکاوی خود را متوقف نکنید. این موضوع باعث خواهد شد تا ذهن همواره درگیر نگه داشته شود. درواقع یادگیری موارد جدید، بهترین تمرین برای ذهن محسوب شده و در کنار آن باعث می شود تا به دانسته ها و تجربیات شما افزوده شود. فراموش نکنید که برای پیشگیری از آلزایمر نیز توصیه می شود که همواره چیزهای جدیدی را یاد بگیرید. به همین خاطر تاثیر این اقدام، کاملا تضمین شده است.

 

4-محیط

 

روزمرگی و تکراری شدن، به عملکرد ذهن تاثیر منفی ای را خواهد داشت. این موضوع خلاقیت را نیز نابود خواهد کرد که ناشی از یک ذهن پویا است. به همین خاطر ضروری است تا به صورت مداوم، محیط خود را تغییر دهید. در این رابطه حتما نیازی به اقدامات هزینهبر نبوده و حتی یک تغییر کوچک نیز می تواند کاملا کارساز باشد.

 

5-اجتماع

 

اگرچه ممکن است عجیب به نظر برسد، با این حال نتایج جدیدترین تحقیقات بیانگر آن است که حضور در اجتماعی و داشتن روابط اجتماعی مستحکم، عملکرد فوقالعاده ای را بر روی کارکرد مغز داشته و باعث می شود تا زمینه گسترش افق دید، مهیا شود.

 

6-عمل گرایی

 

این امر که دانسته های خود را از حالت تئوری خارج کرده و در عمل پیادهسازی کنید، از دیگر اقدامات بسیار خوب برای بهبود عملکرد ذهن و تبدیل شدن به فردی باهوش تر محسوب می شود. فراموش نکنید که بهترین یادگیری زمانی رخ خواهد داد که خودتان یک اقدام را انجام داده باشید. برای مثال هیچ فردی تا به امروز صرفا با مطالعه و مشاهده، به یک راننده توانا تبدیل نشده است.

 

مطلب مرتبط: عادت هایی که باهوش تان می کند

 

در نهایت توجه داشته باشید که تغییر در برخی از عادت ها نیز به این مسئله کمک خواهد کرد. برای مثال به جای آنکه بیشتر زمان استراحت خود را به شبکه های اجتماعی و برنامه های تلویزیونی اختصاص دهید، به اقدامات مفیدی نظیر خواندن کتاب بپردازید. بدون شک با انجام این اقدامات، پس از مدتی شاهد بهبود عملکرد ذهن خود خواهید بود. این نکته را همواره به خاطر داشته باشید که ذهن نیز به مانند بدن انسان به استراحت، تغذیه و ورزش جهت قرار گرفتن در بالاترین سطح نیاز خواهد داشت.

 

 

روابط عمومی و امور بین الملل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی


 

نظرسنجی

آیا از خدمات باشگاه کشاورزان شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استفاده میکنید/