پیش بینی تولید زعفران

پیش بینی تولید بیش از هزار و ۸۰۰ کیلوگرم زعفران در گلستان

به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان گلستان

حمید هزار جریبی   مدیر شرکت  به نقل از معاون مدیریت باغبانی جهاد کشاورزی گلستان گفت: در استان گلستان تا پایان سال ۹۸، چهارصد و ۵۵ هکتار از اراضی شهرستان های، آزادشهر، مینودشت، رامیان، گالیکش، گرگان، علی آبادکتول به زیر کشت زعفران رفته است.
او ادامه داد: پیش بینی می‌شود آغاز فصل برداشت از اواخر مهر ماه سال جاری با عملکرد میانگین ۶ و نیم کیلوگرم درهر هکتار، تولید هزار و ۸۵۰ کیلوگرم از این محصول را در استان شاهد باشیم.
فرهانی افزود: زعفران استان به لحاظ سطح کشت و تولید رتبه هشتم کشور را به خود اختصاص داده است و توسعه اقتصادی آن می‌تواند به رونق اقتصادی منطقه و افزایش درآمد خانوار کشاورزی کمک شایانی کند.
او گفت: زمان کاشت پیاز زعفران از اوایل شهریور آغاز و تا اواخر این ماه ادامه دارد و برداشت این محصول را با توجه به شرایط اقلیمی و سایز پیاز‌های کشت شده می‌توان از اوایل آبان ماه آغاز کرد.
معاون مدیریت باغبانی جهاد کشاورزی گلستان گفت: برداشت اقتصادی از سال دوم به بعد بوده و عمدتا از ۵ تا ۷ سال ادامه دارد.
زعفران به عنوان گیاهی با ارزش غذایی بالا و خواص دارویی بسیار از جمله ضد افسردگی و نشاط آور است که به عملکرد دستگاه گوارش کمک می‌کند و از دیر باز در ایران کشت می‌شود.
در حال حاضر ایران با تولید ۴۰۰ تن زعفران درسال بزرگ‌ترین تولید کننده و صادر کننده این محصول در دنیا شناخته می‌شود. مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان گلستان از توزیع کود پرمصرف بین کشاورزان زعفران کاران استان خبرداد.

نظرات
شما نیز نظر خود را در رابطه با این خبر بنویسید