در آستانه کشت پاییزه شرکت خدمات حمایتی آمادگی خود را برای تأمین کودهای مورد نیاز کشاورزی اعلام نمود

در همایش آمادگی برای کشت پاییزه با حضور مدیران استانی و ستادی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی اعلام شد:

در سال 1398، با همگرایی و تمرکز مجموعه مدیران و همکاران در شرکت خدمات حمایتی کشاورزی موفق شدیم با (8) درصد یارانه دریافتی مورد نیاز(98) درصد برنامه ابلاغی تامین، تدارک و توزیع کودهای کشاورزی را اجرایی نماییم. ضمن این که در این سال از لحاظ رکورد دهه 90 نیز شکسته شد.

حمید رسولی عضو هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی در همایش سراسری مدیران استانی و ستادی این شرکت، اعلام داشتند که سهم شرکت خدمات حمایتی کشاورزی در برنامه تأمین، تدارک و توزیع کود اوره که توسط وزارت متبوع ابلاغ شده به دو میلیون تن افزایش یافته است که از ماه آینده اجرای آن در  دستور کار قرار می گیرد. ایشان در این بخش از گفت و گوی خود خطاب به مدیران استانی از آن ها خواستند تا چهارچوب برنامه ابلاغی را دقیقا رعایت نموده و درخصوص ذخیره سازی و ارسال مستقیم محمولات کود به کارگزاران، ملاحظات شرکت را رعایت نمایند.

ایشان پس از تشریح مواردی که در آن ها برخی افراد خاص با جوسازی تلاش می کنند شرکت را منفعل نموده و از انرژی و تلاش برای فعالیت های اصلی خود بازدارند، از مجموعه مدیران شرکت خواستند تا در این موارد هوشیارانه برخورد نموده و با اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به کارگزاران، کشاورزان، مدیران سازمان جهادکشاورزی در استان ها و مجموعه ی مدیران مرتبط در استان با چنین جوسازی هایی مقابله نمایند.

ایشان در بخش دیگری از گفت و گوی خود ضمن طرح دلایل و شرایطی که باعث افزایش قیمت کودهای یارانه ای گردید اظهار داشتند که در این ارتباط با دستور مقام عالی وزارت، طرحی برای تأمین منابع مالی مورد نیاز کشاورزان در دست تهیه است که مطابق آن برای خرید نهاده های کشاورزی اعتبار مناسبی از محل منابع بانک کشاورزی در قالب کارت های اعتباری در اختیار کشاورزان عزیز قرار داده خواهد شد و آنها می توانند با کارت های اعتباری مذکور نهاده های مورد نیاز خود را از شبکه بزرگ کارگزاران شرکت خدمات حمایتی کشاورزی تأمین نمایند.

حمید رسولی مجری طرح خودکفایی کودهای کشاورزی و مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی در ادامه با تشریح اقدامات انجام شده در چهارچوب طرح خودکفایی اظهار نمودند که، تاکنون در این چهارچوب توافقات لازم برای تولید (500) هزارتن کودهای فسفاته با همکاری شرکت صنایع ملی مس ایران انجام شده است که توسط دو وزیر محترم جهادکشاورزی و صنعت، معدن و تجارت امضاء گردید. سپس در ادامه ایشان به مذاکرات انجام شده با سایر شرکت های تولید کننده به ویژه شرکت های پتروشیمی برای فعالیت در زمینه تولید کودهای پتاسه تا حجم یکصد هزارتن، اوره با پوشش گوگردی تا حجم یکصد هزارتن و همچنین سولفات آمونیوم تا حجم یکصدهزارتن و تولید کودهای فسفاته در خوزستان تا حجم یکصدهزارتن اشاره نموده و اظهار داشتند که در این زمینه قراردادهای متعددی منعقد گردیده است. همچنین طرح چهار جانبه تولید کود سوپر فسفات ساده با تولیدکنندگان داخلی با همکاری بانک صنعت و معدن برای تولید (500) هزار تن، یکی از مهمترین اقدامات در راستای خودکفایی کشور برشمرد.

ایشان همه مدیران استانی را مجری طرح خودکفایی کودهای کشاورزی در استان خود خوانده و از آن ها خواستند تا از طریق فراخوان از همه تولیدکنندگان کودهای کشاورزی در استان خود بخواهند جهت همکاری با شرکت و حضور در این طرح اعلام آمادگی و مشارکت نمایند.

حمید رسولی عضو هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی ضمن تاکید ویژه بر بحث پایش و نظارت بر توزیع نهاده های کشاورزی که توسط 3500 کارگزار این شرکت در کلیه استان های شرکت انجام می گردد، از مدیران استانی شرکت خواستند که در بحث نظارت بر کارگزاران توجه ویژه ای داشته باشند. ایشان هم چنین از مدیران استانی خواستند تا بر ثبت توزیع و فروش کودهای کشاورزی در سامانه های ایجاد شده توسط وزارت جهادکشاورزی اهتمام داشته و مراقبت نمایند تا به روزرسانی و ثبت اطلاعات به موقع انجام گردد.

در پایان ایشان نکات مهمی را درخصوص نظم و انضباط مالی، رعایت صرفه جویی، حفظ و تداوم ارتباط با ذینفعان بخش کشاورزی به ویژه نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی را از مدیران استانی خواستار شدند و از آنها خواستند که در رعایت این موارد دقت و توجه لازم رابعمل آورند.

همایش سراسری آموزشی مدیران استانی و ستادی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی با گزارش مدیران استانی درخصوص عملکرد خود، بیان مشکلات و مسایل و ارایه پیشنهادات ادامه می یابد.

 


 

نظرات
شما نیز نظر خود را در رابطه با این خبر بنویسید