حمید رسولی مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی

با تحویل اولین کشاورز کارت به کشاورزان عزیز در استان خراسان جنوبی، حمایت جدی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی از مصرف کودهای کشاورزی آغاز شد

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی، امروز در مراسمی که بصورت ویدئو کنفرانس برگزار گردید، در شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان خراسان جنوبی (بیرجند)، اولین کشاورز کارت به سه نفر از کشاورزان نمونه این استان تقدیم گردید.

در این مراسم که با حضور مهندس حمید رسولی مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی و اعضای هیئت مدیره این شرکت  برگزار شد، از طریق ارتباط ویدئو کنفرانس با شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان خراسان جنوبی (بیرجند)، ضمن رونمائی از لوح کشاورز کار در این استان، به سه نفر از کشاورزان نمونه این استان، کشاورز کارت تقدیم شد.

در این جلسه مهندس قوسی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان خراسان شمالی، دکتر عابدی معاون هماهنگی و برنامه ریزی اقتصادی استانداری خراسان جنوبی و مهندس مودی سرپرست بانک کشاورزی این استان در محل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان خراسان جنوبی حضور یافته و ضمن تقدیر از مجموعه اقدامات انجام شده توسط بانک کشاورزی و شرکت خدمات حمایتی کشاورزی در این زمینه، تداوم این حرکت موثر را در کشور خواستار شدند.

حمید رسولی عضو مجری طرح خودکفائی کودهای کشاورزی و مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی نیز در این جلسه اعلام کرد: «با همکاری بانک کشاورزی، بیست هزار میلیارد ریال تسهیلات از محل منابع داخلی بانک کشاورزی و در قالب كارت هایی با اعتبار تا سقف ٢٠٠ ميليون ريال در اختیار کشاورزان قرار گیرد و که جهت خرید سهمیه کودهای کشاورزی در بیش از 3500 پایانه فروش کارگزاران مورد تایید شرکت خدمات حمایتی کشاورزی مورد استفاده کشاورزان عزیز خواهد بود. كارمزد این تسهیلات  ١٢ درصد در سال است و چک های برگشتی و بدهی سررسیده احتمالی کشاورزان مانع از صدور و اعطای "کشاورز کارت" نخواهد شد. در مرحله اول، این کارت در اختیار کشاورزانی که گیاهان استراتژیک مانند گندم، جو و دانه های روغنی کشت می‌کنند، قرار می‌گیرد تا دغدغه‌ای برای خرید نهاده و کود نداشته باشند و بتوانند از این کارت استفاده کنند. امید است کشاورزان با این کارت بتوانند نهاده‌های مورد نیاز خود را به موقع تامین کنند و سال آینده با بانک تسویه حساب کنند.»

لازم به توضیح است که، به منظور تامین به موقع منابع مالی لازم برای تهیه و تدارک کود و سموم شیمیایی مورد نیاز برای افزایش تولید محصولات استراتژیک کشاورزی و در اجرای تفاهم نامه منعقده بین بانک کشاورزی و وزارت جهاد کشاورزی مقرر شده است "کشاورزکارت" را با هدف خريد نهاده های کشاورزی در  اختیار ذینفعان بخش قرار می گیرد. کشاورزان متقاضی دریافت "کشاورزکارت" می توانند با مراجعه به سامانه ثبت درخواست تسهیلات وزارت جهاد کشاورزی در سامانه سیتا به آدرس  www.cita.maj.ir   نسبت به ثبت درخواست خود اقدام کرده و پس از دریافت کارت از طریق کارگزاریهای شرکت خدمات حمایتی کشاورزی نسبت به خرید کوهای کشاورزی اقدام نمایند.

 

 

نظرات
شما نیز نظر خود را در رابطه با این خبر بنویسید