جزئیات مقاله

فرصت امروز

بدون شک ایجاد محتوایی که توان رسیدن به رنکینگ نخست گوگل را داشته باشد، آرزوی هر تولیدکننده محتوایی خواهد بود. اگرچه همواره راهکارهای سختی نیز وجود دارد، با این حال در این مقاله قصد بررسی 6 مورد ساده و در عین حال بسیار کارآمد را داریم که سطح سئو محتواهای شما را با بهبودی جدی مواجه خواهد شد. این امر در نهایت به بهبود وضعیت سایت نیز منجر خواهد شد.

1-به محتواهای خود تنوع بیشتری بدهید

سئو محتوا اقدام طلایی

بازدیدکنندگان با یکدیگر تفاوت داشته و هیچ فردی درست به مانند دیگری نخواهد بود. تحت این شرایط اگر تنوع بالایی نداشته باشید، بدون شک با مشکلات زیادی مواجه خواهید شد. برای مثال ممکن است برخی از افراد محتواهای خبری را ترجیح دهند در حالی که برخی دیگر مطالعه موردی و مقالات چند قسمتی را بهترین گزینه ها تلقی نمایند. اقدامی که شما باید انجام دهید این است که تنوع کاری خود را تا حد امکان بالا برده و به صورت مداوم، بخش های جدیدی را اضافه نمایید. این امر باعث خواهد شد تا هیچ گاه تکراری نشده و شانس بالاتری در دیده شدن از طریق جست وجوی های کاربران داشته باشید. همچنین شما لازم است تا به انواع محتواها توجه داشته باشید. درواقع فیلم، عکس، متن، اینفوگرافی، پادکست و... باید مورد توجه شما قرار گیرد. در نهایت از بروز رسانی و بازنشر مطالب، غافل نشوید.

مطلب مرتبط: راه های آموزش رایگان سئو

2-سرعت خود را کاهش دهید

اگر بخواهید در روز بیش چندین محتوا را تولید کنید، بدون شک زمان کافی جهت بازبینی متن و رعایت اصول سئو را نخواهید داشت. به همین خاطر توصیه می شود که سرعت کار خود را کاهش داده و به یک نرخ منطقی دست پیدا کنید. درواقع این اقدام زمان کافی را به مخاطبین شما نیز خواهد داد تا مطالب را مطالعه نمایند. در این رابطه بهتر است که به دنبال تبلیغ جهت بهتر دیده شدن نیز باشید. برای مثال می توانید از طریق تبلیغات گوگل، صرفا برای یک محتوا تبلیغ نمایید، با دیده شدن بیشتر، در نهایت تعداد بازدیدکنندگان سایت افزایش پیدا خواهد کرد. درواقع شما تنها نباید منتظر بمانید تا مخاطب به سایت شما مراجعه کند. در این زمینه برخی از افراد محتوای خود را در چند سایت دیگر نیز منتشر می کنند.

برای مثال پست مهمان و یا بازنشر متن در سایت های دیگر، از جمله سیاست های رایج در این زمینه محسوب می شود. در نهایت توجه داشته باشید که ابزارهای متعددی جهت بهبود سئو محتواها ارائه شده است که باید مورد توجه شما قرار گیرد. برای مثال SEO SEMrush با تحلیل متن، توصیه‏های خود را ارائه خواهد کرد که امکانی فوق‏العاده محسوب شده و کار را بسیار ساده خواهد نمود. در این رابطه برخی از اقدامات که جنبه زیبایی کار محسوب می شوند نیز می توانند به بهبود سئو و افزایش ترافیک سایت کمک نمایند. برای مثال استفاده از فونت مناسب و توجه به انواع رنگ ها از جمله نمونه اقدامات محسوب می شود. درواقع تصور رایج تولید محتوای بهتر، منجر به رسیدن به سطح سئو بالاتری خواهد شد، کاملا اشتباه بوده و شما باید به کیفیت محتواها توجه ویژه ای را داشته باشید.

3-مطالب کوتاه و بلند تولید کنید

اگرچه بسیاری از افراد تصور می کنند که صرفا مطالب کوتاه، مورد توجه و استقبال قرار خواهد کرفت، با این حال واقعیت این است که شما باید هر دو نوع کوتاه و بلند را تولید کنید. درواقع الگوریتم های گوگل به هر دو نوع توجه داشته و این اقدام به تنوع بیشتر محتواها نیز کمک خواهد کرد. با این حال در این زمینه باید واقع بین نیز باشید. برای مثال معمولا مطالب بیش از 3000 کلمه، تمایل افراد به مطالعه را کاهش خواهد داد. در نهایت فراموش نکنید که ویژگیهای مخاطبین در هر منطقه متفاوت بوده و باید به سلیقه و خصوصیات مخاطبین خود توجه ویژه ای را داشته باشید.

4-به تفاوت بزرگ نمایی و اصالت توجه داشته باشید

برخی از محتواها تنها ظاهری حرفهای و جذاب را دارند. برای مثال از تیتری بسیار جذاب استفاده کرده اند، با این حال ارزش درونی آن ها بسیار کم بوده و نوعی فریب محسوب می شوند. در این رابطه توصیه می شود که حتما فردی متخصص در زمینه تولید محتوا و سئو را در کنار خود داشته باشید تا به حرفه‏ای ترین روش ها پیش رفته و هرگز راهکارهای نادرست را مورد استفاده قرار ندهید. فراموش نکنید که هدف ایجاد مخاطبینی وفادار خواهد بود و صرفا بازدیدکننده بالا از یک سایت نتیجه ای را به همراه ندارد.

5-به نحوه نمایش در تلفن همراه توجه داشته باشید

واقعیت این است که در حال حاضر بیشتر افراد از طریق تلفن همراه خود به اینترنت متصل می شوند. تحت این شرایط اگر سایت شما به خوبی در ابعاد مختلف گوشی تلفن همراه به نمایش درآورده نشود، دیگر حتی رعایت تمامی اصول سئو و در اختیار داشتن ارزشمندترین محتواها بدون فایده خواهد بود. نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که سرعت سایت نیز یک عامل بسیار مهم بوده و نباید اجازه دهید که بیش از 5 ثانیه بالا آمدن صفحه طول بکشد.

مطلب مرتبط: سئو با 15 ابزار قدرتمند

6-به تیتر توجه ویژه ای را داشته باشید

رعایت اصول سئو در تیتر بسیار مهم است. برای مثال ذکر عدد باعث نمایش بهتر در موتورهای جست وجو خواهد شد. همچنین این نکته را به خاطر داشته باشید که تیتر، نخستین چیزی است که مخاطب با آن مواجه خواهد شد. در نهایت توجه به کلمات کلیدی، هایپرلینک، اضافه کردن تصاویر، آمارها و تمامی اطلاعات جانبی که به درک بهتر موضوع کمک خواهد کرد، در این زمینه الزامی خواهد بود.

 

روابط عمومی و امور بین الملل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی


 

کلمات کلیدی : محتوا تولید محتوا سئو
نظرسنجی

آیا از خدمات باشگاه کشاورزان شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استفاده میکنید/