جزئیات مقاله

فرصت امروز- مترجم: علی آل علی

12 راهکار برای موفقیت بیشتر در دنیای آنلاین

آیا شما به دلیل دریافت واکنش های نامناسب محصول تان در شبکه های اجتماعی اندکی ناراحت هستید؟ نیازی به نگرانی بیش از اندازه نیست. اگر برند شما مانند یک فراری قرمز، خانه ای با معماری مدرن یا فضاپیمایی بسیار پیشرفته و پرسرعت نیست، به معنای عدم توجه مخاطب بدان نخواهد بود. مطئمن باشید که چنین اتفاقی حتی نزدیک به بی توجهی مخاطب به برند شما هم نیست.

برای هرچه که در شبکه های اجتماعی برای فروش، توسعه یا بازاریابی دارید، همیشه یک داستان پس زمینه وجود خواهد داشت. همچنین شما می توانید به فرهنگ شرکت تان یا ارزش های اساسی اش نیز فکر کنید. فرقی ندارد تکیه شما بر کدام مورد باشد، در هر صورت با انتخاب درست آن مشتریان و کاربران بسیار زیادی پیرامون برندتان و و محصولات شما صحبت خواهند کرد.

توسعه برند یا محصول شبکه های اجتماعی

امروزه به دلیل توسعه شبکه های اجتماعی سرمایه گذاری و اختصاص زمان مناسب برای این پلتفرم ها بسیار سودآور خواهد بود. به عبارت بهتر، با عطف توجه به شبکه های اجتماعی فرصت مناسبی برای برند ما در راستای جلب نظر مخاطب ها و ایجاد تجربه ای جذاب از تعامل با ما ایجاد خواهد شد.

12 راهکار برای تبدیل برندی حوصله سر بر به یکی از جذاب ترین اکانت ها در شبکه های اجتماعی

جاستین تیمبرلیک، خواننده و بازیگر مشهور آمریکایی، اظهارنظر جالبی در مورد کسل کننده ترین موقعیت ممکن دارد: «حوصله سر بر ترین چیز در دنیا؟ بی تردید این عنوان متعلق به سکوت است». بنابراین در واکنش صحیح به اظهار نظر جاستین باید سکوت را فراموش کنیم. در عوض به کارهایی نظیر صحبت، نمایش، بیان داستان، سرگرم سازی و مانند اینها بپردازید.

یکی از مزیت های اصلی شبکه های اجتماعی فرصت مناسب برای برندها به منظور نمایش شیوه تاثیرگذاری محصولات شان روی زندگی مشتریان است. در حقیقت شبکه های اجتماعی خیل وسیعی از محتوا را در خود جای داده اند. از ویدئوهای مسخره در مورد آموزش قوانین صنعت بیمه گرفته تا نمایش اولین جملات یک کودک و کلیپ هایی خنده دار از سوی بازیگران حرفه ای، همگی در شبکه های اجتماعی بارگذاری می شود. اجازه دهید در ادامه به بررسی 12 راهکارمان بپردازیم.

مطلب مرتبط: 6 گام برای توسعه مستمر برند

1. اهمیت آموزش به مخاطب

اگر محتوای آموزشی برای مخاطب تان تولید نمی کنید، حداقل وی را وادار به تفکر کنید. برند 3M Canada این کار را به خوبی انجام داده است. همه ما از سلیقه خود و دیگر کاربران در شبکه های اجتماعی آگاهی داریم. در حقیقت کاربران به دنبال مواردی برای سرگرمی و در کنار آن یادگیری نکاتی چند هستند. با این حال برخی از برندها اقدام به بارگذاری مطالبی در زمینه های کاملا کلیشه ای و غیرجذاب می کنند. به این ترتیب جای تعجبی ندارد که مخاطب علاقه چندانی به این محتوا نشان نمی دهد.

یک استثنا در مورد رعایت قوانین نانوشته در دنیای بازاریابی و تبلیغات مبتنی بر شبکه های اجتماعی وجود دارد. در حقیقت اگر برند شما یکی از غول های عرصه کسب وکارش باشد، دیگر نیازی به پیروی از عرف های رایج نیست، بلکه شما می توانید خود سازنده برخی هنجارها باشید. برند 3M Canada در کانال یوتیوب خود مجموعه ویدئوهای جذاب و در عین حال آموزنده ای را بارگذاری کرده است. این برند که در زمینه دارو و صنایع شیمیایی فعالیت دارد، در عین سرگرم سازی مخاطب اطلاعات بسیار مهمی در زمینه نحوه استفاده از تولیداتش را در اختیار کاربران قرار داده است.

توسعه برند یا محصول شبکه های اجتماعی

پرسش اصلی در اینجا کارهایی است که ما به عنوان یک برند در زمینه آموزش، انتقال انگیزه و بیان داستان مورد نظرمان به مخاطب می توانیم انجام دهیم. در مقام پاسخگویی باید به اهمیت یافتن تیم یک دست و دارای انگیزه کافی برای تولید محتوای مورد پسند مخاطب اشاره کنم. به این ترتیب شما با کمک یک تیم هماهنگ و در عین حال آماده کارهای خود را پیش خواهید برد.

2. استفاده از ستاره های مشهور دنیا

خب، چه کسی چنین توصیه ای را به طور مناسب انجام داده است؟ سازمان بین المللی یونیسف یکی از بهترین نمونه ها در اجرای این توصیه است. آنها برای توسعه کمپین شان با دیوید بکام، فوق ستاره دنیای فوتبال، وارد همکاری شدند. نام کمپین آنها «خشونت برای همیشه ممنوع می شود» بود. محور اصلی این کمپین مبارزه با خشونت علیه کودکان در سراسر دنیا بود.

حضور دیوید بکام در ویدئوی اصلی کمپین یونیسف موج عظیمی از واکنش ها را برانگیخت. بر این اساس فقط در پلتفرم اصلی یونیسف 190 هزار واکنش به ثبت رسید. چنین حجمی از واکنش نسبت به کمپین های قبلی این سازمان در مورد آب های آلوده و لایک زندگی ها را نجات نمی دهد پیشرفت قابل توجهی به حساب می آید.

توسعه برند یا محصول شبکه های اجتماعی

بدون تردید همه سازمان ها و برندها بودجه لازم برای همکاری با ستاره های مشهور بین المللی را ندارند (البته در مورد کمپین یونیسف به دلیل ماهیت بشر دوستانه اش نیازی به پرداخت هزینه بالا به دیوید بکام نبود). در این صورت باید به سراغ افراد تاثیرگذار در سطح محلی برویم. به این ترتیب شما روی یک دامنه مشخصی و محدودی از مخاطب ها سرمایه گذاری خواهید کرد. چنین اقدامی تا پیش از توسعه برندتان بهترین راهکار قلمداد می شود.

همکاری با ستاره های مشهور در سطح محلی و جهانی در همه جا قابل مشاهده است. تلویزیون، بیلبوردهای خیابانی، آگهی های مطبوعاتی و محتوای موجود در شبکه های اجتماعی مثال هایی در این زمینه هستند.

3. تاثیر فوق العاده بیان داستان

یک برند موفق وقتی علاقه مردم به دوست داشتن یک مفهوم یا حتی پدید را مشاهده می کند، به جای بررسی دلیل آن خود را بدل به یک قهرمان برای دوست داشتن می کند. در این زمینه PayPal بهترین عملکرد را از خود به نمایش گذاشته است. این برند چنین کاری را با گذار از هویت بدون چهره برندش به خلق چهره ای جذاب انجام داد.

این برند از تصاویر بدون چهره افراد واقعی برای پست های خود در شبکه های اجتماعی استفاده می کرد. چنین اقدامی در عین حال که عجیب به نظر می رسد، برای یک درگاه پرداخت بین المللی موفقیت بزرگی بود. توجه داشته باشید که ماهیت کسب وکار PayPal تعامل با مخاطب را بسیار دشوار می کند. به همین خاطر آنها به فکر استفاده از ایده های کمکی افتادند.

توسعه برند یا محصول شبکه های اجتماعی

اگرچه استفاده از تصاویر افراد واقعی اقدام جالبی است، با این حال خلاقیت PayPal به همینجا ختم نشد. آنها برای جلب نظر هرچه بیشتر کاربران در شبکه های اجتماعی اقدام به بیان داستانی جذاب در مورد صاحب هر تصویر به عنوان کپشن نیز کردند. به این ترتیب PayPal در هر پست خود داستانی جذاب و در عین حال واقعی از زندگی افراد مختلف را بیان می کند.

شما نیز با مطالعه نحوه فعالیت برند PayPal ایده های تازه ای برای توسعه برندتان یافته اید؟ خیلی خوب است، اما اجازه دهید به جست وجوی مان در میان عملکرد برندهای موفق ادامه دهیم.

4. برندتان باید انسانی باشد

گاهی اوقات فقط با یک «روز بخیر» ساده برند ما هویت انسانی بهتری کسب خواهد کرد. در این زمینه دانشنامه مشهور ویکی پدیا بهترین عملکرد را دارد.

همانطور که همه ما می دانیم برند ویکی پدیا به طور کامل بر پایه کمک های مردمی اداره می شود. به طور معمول این برند در توییتر از مشارکت کننده های مختلفش برای همکاری تشکر می کند. نکته جالب در مورد این توییت ها ذکر نام فرد همکاری کننده و درج اکانت کاربری اش در توییتر است.

توسعه برند یا محصول شبکه های اجتماعی

آیا شما در زندگی شخصی تان از همسر خود به خاطر زحمات فراوانش تشکر و قدردانی می کنید؟ از همکارتان برای قبول انجام برخی از کارهای شما چطور؟

بدون تردید همه ما چنین کارهایی را انجام می دهیم. بنا بر این چرا چنین قدردانی را به صورت آنلاین نیز انجام ندهیم؟

در یک فرمول ساده، فعالیت در شبکه های اجتماعی به علاوه عدم درخواست مادی از کاربران برابر است با اعطای جلوه ای انسانی به برندمان. اگر به دنبال بهبود وضعیت کسب وکارمان از طریق فعالیت در شبکه های اجتماعی هستیم، باید این روش را در ذهن داشته باشیم.

قبول دارم که این روش گاهی اوقات بیش از حد ساده انگارانه به نظر می رسد. با این حال هرگز نباید آن را فراموش کرد.

5. به یادماندنی عمل کنید

عملکرد به یادماندنی به طور عمده به دلیل شخصیت و ویژگی های خاص هر برند است. به این ترتیب هر برند نسبت به سایر رقبای خود ماهیت و جلوه ویژه خود را دارد. وقتی صحبت از عملکرد خاص و به یادماندنی می شود، هیچ برندی به اندازه مریام وبستر عالی عمل نمی کند. در حقیقت آنها با افزودن عناصری به شدت جذاب و برگرفته از زندگی روزمره مردم صفحات خود در شبکه های اجتماعی را به شدت به یادماندنی ساخته اند..

توسعه برند یا محصول شبکه های اجتماعی

عملکرد غیرمنتظره از سوی افراد و برندها همیشه توجه مخاطب را جلب می کند. به عنوان مثال هیچ فردی انتظار انتشار تصویر زیبایی از یک سگ کوچک در حال دویدن را از سوی برند مریام وبستر ندارد. چنین شوخی های دم دستی و ساده ای وقتی با ماهیت کلی یک برند مقایسه شود، خاطره انگیزی بسیار زیادی را ایجاد می کند.

برند شما چه برنامه ای برای انتشار مطالب خنده دار و متفاوت از ماهیت کلی کسب وکارش دارد؟

6. اهمیت توسعه فرهنگ شرکت مان

اهمیت توسعه فرهنگ شرکت مان به خاطر این است که محصول برندمان فقط و فقط تکه ای از روح کلی شرکت مان محسوب می شود. در این زمینه موسسه Hootsuite نمونه قابل توجهی است.

به طور معمول مردم انتظار مشاهده تصاویر و ویدئوهای مربوط به یک مراسم ختم با حضور افراد دارای لباس های عجیب و غریب را ندارند. موسسه Hootsuite به منظور به اشتراک گذاری فضای کلی شرکتش اقدام به انتشار برخی پست ها با پس زمینه فضای تعامل شاد کارمندانش با یکدیگر کرد. در این میان برترین تصویر مربوط به مراسم ختمی بود که در آن همه کارمندان با لباس های شخصیت های کارتونی و ابرقهرمان ها ظاهر شده بودند.

توسعه برند یا محصول شبکه های اجتماعی

به منظور بهبود هرچه بهتر فرآیند به اشتراک گذاری مطالب تان باید به فکر تهیه هشتگی برای آن باشید. به این ترتیب مخاطب شما به راحتی فرصت یافتن مطالب شما را خواهد داشت.

مطلب مرتبط: اشتباهاتی که مانع موفقیت برندسازی در شبکه های اجتماعی می شوند

7. ضرورت کارآمدی برندها در شبکه های اجتماعی

اگرچه شمار قابل توجهی از مخاطب ها در شبکه های اجتماعی اکانت های برندها را دنبال می کنند، با این حال این به معنای خوش بینی نسبت به علاقه مندی کاربران به هر نوع اکانت تجاری نیست. صرف نظر از وجه سرگرمی مطالب برندها در شبکه های اجتماعی، محتوای آنها باید برای مخاطب کاربردی نیز باشد. در غیر این صورت نگاه کاربران به برند ما هرگز فراتر از یک شخصیت شوخ طبع نخواهد رفت.

برند گات جانک در زمینه تولید محتوای کاربردی برای کاربران بهترین ایده ها را دارد. این برند به طور عمده در زمینه تولید لوازم خانگی و مبلمان تاشو و کم حجم فعالیت دارد. در شبکه های اجتماعی تیم بازاریابی آنها به سراغ بارگذاری مطالب با محتوای شیوه کاربرد محصولات شان می پردازد. به این ترتیب کاربران امکان مشاهده کیفیت و همچنین نوع تاثیرگذاری و استفاده از محصولات این برند را پیدا می کنند. به علاوه گات جانک در صفحات خود ایده های جالبی در مورد طراحی دکوراسیون داخلی منازل و محیط های کاری ارائه می کند.

توسعه برند یا محصول شبکه های اجتماعی

مزیت اغلب برندهای مشهور در شبکه های اجتماعی کمک به کاربران در زمینه بهبود وضعیت زندگی شان است. در این میان این برندها هم محصولات شان را توسعه می دهند و هم تاثیر عملی روی زندگی مخاطب شان دارند. نکته مهم در اینجا تلاش برای ایجاد تعادل میان بازاریابی برای محصول مان و ارائه توصیه های عام برای بهبود زندگی مخاطب است. به عنوان مثال ایده های دکوراسیون برند گات جانک در برخی از موارد اصلا ربطی به محصولاتش ندارد. این دسته از توصیه ها فقط به قصد بهبود زندگی و حل مشکلات کاربران ارائه می شود. وقتی مخاطب ما تلاش بدون نیت و قصد فروش مان را برای بهبود زندگی اش مشاهده کند، نوع نگاهش به کسب وکارمان تغییر خواهد کرد. چنین اقدامی علاوه بر افزایش سطح اعتماد متقابل، شانس ما در یافتن مخاطب جدید را نیز افزایش خواهد داد.

8. ایجاد سریال محتوا

یکی از راهکارهای ساده و در عین حال تاثیرگذار برای جلب نظر مخاطب در شبکه های اجتماعی تولید محتوا به صورت سریالی است. برند Blendtec در این زمینه مهارت بسیار بالایی دارد. این برند با تولید یک مجموعه ویدئوهای در ظاهر معمولی و حتی خسته کننده به شهرت دست یافته است. موضوع اصلی مجموعه ویدئوهای Blendtec امتحان های عجیب و غریب است. به عنوان مثال برای آزمایش آنها یک آیفون X گران قیمت را از ارتفاع بسیار زیاد به پایین پرتاب می کنند. همچنین برای فهم تاثیر شیمیایی مواد منفجره روی دستمال سرویس بهداشتی در محیط آزمایشگاهی دست به اقدامی خطرناک می زنند.

نکته جالب درخصوص برند Blendtec استقبال کم نظیر کاربران از سری ویدئوهای آنهاست. به این ترتیب علاوه بر مشاهده ویدئوهای مختلف، کاربران شروع به تولید شمار بالایی از محتوا و ارسال آن به صفحه رسمی این برند نیز کرده اند. یکی از مشهورترین افرادی که ویدئوی اختصاصی برای Blendtec ساخته است، جاستین بیبر است. این خواننده جوان و در عین حال مشهور آمریکایی اجرای یکی از آزمایش های علمی عجیب و غریب این برند را برعهده داشت. در این آزمایش یک آیفون را با ضربات محکم پتک به طور کامل نابود می کنند. هدف اصلی از چین کاری نیز جلب نظر مخاطب برای مشاهده صحنه نابودی یک آیفون است. در هر صورت هیچ فردی هرگز حتی فکر نابودی موبایل خود را نیز نخواهد کرد. به همین خاطر مشاهده آن در قالب آزمایش یک برند لذت بخش خواهد بود.

توسعه برند یا محصول شبکه های اجتماعی

نکته آموزشی نحوه فعالیت این برند برنامه ریزی برای تولید محتوای سریالی است. به این ترتیب به هنگام طراحی استراتژی کلی برندتان برای فعالیت در شبکه های اجتماعی پیش از همه به فکر مفهوم یکدست پست های مختلف تان باشید. به این ترتیب در طولانی مدت فعالیت آنلاین شما معنای خاصی را برای مخاطب تداعی خواهد کرد.

هر چقدر هم که محصول شما کسل کننده و حوصل سر بر باشد، در صورت استفاده از المان های دارای جذابیت (مانند نحوه فعالیت برند Blendtec) شمار بیشتری از کاربران را به خود جلب خواهید کرد.

9. نمایش اجرا کنید

یکی از مزیت های اجرای نمایش و برگزاری برنامه (به صورت آنلاین یا از پیش ضبط شده برای نمایش در شبکه های تلویزیونی) مشاهده نحوه استفاده از محصول مان به صورت عملی از سوی مشتریان است.

جنرال الکتریک دقیقا همین استراتژی را پیش گرفته است. برند جنرال الکتریک نسخه ای موتور مخصوص جت 747 اس را تولید کرده است. آنها به منظور نمایش ویژگی های منحصر به فرد موتور جت شان اقدام به ضبط برنامه ای ویژه کردند. به این ترتیب مخاطب در کانال یوتیوب این برند شاهد عملکرد یک موتور جت با سرعت 67 مایل بر ساعت و توانایی جابه جایی هزار مسافر به علاوه 150خودرو بودند.

بدون تردید مشاهده نحوه عملکرد یک محصول برای هر مخاطبی جذاب است. به ویژه اگر محصول مورد نظر به نوعی خاص و منحصر به فرد نیز باشد. به عنوان مثال، اکانت های رسمی برندهای تولید خودرو را در نظر بگیرید. در بسیاری از موارد فقط تماشای یک فراری یا آئودی در سرعت های بالا مخاطب را به وجد می آورد. به همین دلیل در بسیاری از موارد برندهای فعال در کسب وکارهای جذاب نیازی به صرف هزینه های بالا برای تولید محتوای تبلیغاتی در شبکه های اجتماعی ندارند.

توسعه برند یا محصول شبکه های اجتماعی

اگر برند شما به هر دلیلی دارای المانی جذاب برای مخاطب نیست، این نکته به معنای ناتوانی کلی برندتان برای جلب نظر مخاطب نخواهد بود. در عوض باید روی برجسته سازی بخش خاصی از برندتان تمرکز کنید. به عبارت ساده، در اینجا خود ما باید بخشی از برندمان را جذاب کنیم. فقط در این صورت مخاطب به محصول نهایی ما توجه خواهد کرد.

10. اجرای نظرسنجی

به طور معمول افراد زیادی تمایل به شرکت در نظرسنجی ندارند. این امر به دلیل وقت گیری و عدم جذابیت پرسش های بیشتر نظرسنجی ها رخ می دهد. با این حال برخی از برندها نظرسنجی های خود را به گونه ای کاملا خاص و متفاوت از دیگران طراحی می کنند. در چنین مواردی مخاطب نه تنها از پرسش های طرف مقابل آزرده نمی شود، بلکه از آنها استقبال نیز می کند.

 

برند چارمین با طراحی نظرسنجی های جذاب اسم و رسمی برای خود در میان کاربران شبکه های اجتماعی مهیا کرده است. این برند که در زمینه تولید دستمال دستشویی و سرویس بهداشتی فعالیت دارد، در اکانت توییتر خود پرسش های جالبی را از کاربران می پرسد. به عنوان مثال یکی از پرسش های آنها به شرح زیر است: «چه کسی باشگاه شما را براساس اتاق رختکن آن مورد قضاوت قرار می دهد؟» شاید در نگاه اول این پرسش اندکی عجیب و بی مزه باشد. با این حال باید توجه داشت که یکی از معیارهای مهم رتبه بندی باشگاه ها در آمریکای شمالی و اروپا کیفیت رختکن شان است. سرویس بهداشتی نیز یکی از اجزای مهم هر رختکنی محسوب می شود. به همین دلیل با طرح چنین پرسشی در واقع برند چارمین به دنبال معرفی دستمال های خود به عنوان عنصری تاثیرگذار روی سرنوشت باشگاه های ورزشی حرفه ای است.

توسعه برند یا محصول شبکه های اجتماعی

بدون تردید هیچ محصولی کسل کننده تر و بی اهمیت تر از دستمال توالت نیست. البته در مورد برند چارمین چنین نکته ای فقط در نگاه نخست صدق می کند. افزودن برخی از ایده های جذاب به همراه هشتگ های کاربردی حتی ساده ترین محصولات را نیز به جذاب ترین نمونه ها در شبکه های اجتماعی بدل می کند. به بیانی دیگر، حتی وقتی نشسته اید و حرکت نمی کنید نیز رویاهای بلندپروازانه داشته باشید (شعار برند که در The Seat که در زمینه تولید صندلی حرفه ای برای دوچرخه فعالیت دارد). بی تردید برند چارمین این توصیه را مد نظر قرار داده است.

مطلب مرتبط: چگونه یک برند ماندگار داشته باشیم؟

11. خود را بیش از حد جدی نگیرید

یکی از آفت های هر برندی جدی انگاشتن بیش از حد خود است. به این ترتیب مخاطب احساس تعامل با یک سازمان غیرانسانی و خشک را خواهد داشت. برعکس اگر برند ما جلوه ای بسیار صمیمی از خود به اشتراک بگذارد، کاربران تمایل بیشتری به تعامل با ما خواهند داشت.

واحد پلیس گینسویل در زمینه برخورد صمیمی و دوستانه با کاربران در محیط اینترنت سرآمد سایر سازمان ها و برندهای تجاری است. این نکته را در نظر داشته باشید که معمولا واحدهای پلیس به عنوان سازمان هایی تعاملی و بسیار صمیمی با طرف های خود قلمداد نمی شوند. البته این به معنای عدم وجود دقت، تمرکز، جدیت و حرفه ای گری در کار واحد گینسویل نیست. آنها فقط در اکانت رسمی شان در شبکه های اجتماعی برخورد بسیار صمیمانه و خودمانی با کاربران دارند. در محیط اداری و رسمی به دلیل حساسیت کار پلیس خبر چندانی از چنین صمیمیتی نخواهد بود. با این حال همین برخورد دوستانه در شبکه های اجتماعی نیز باعث شده بسیاری از کاربران نگاه متفاوتی به واحدهای پلیس پیدا کنند. در هر صورت ما انتظار مشاهده شوخی های خنده دار و تصاویر جالب از سوی افسرهای پلیس ایالتی و شهری را نداریم.

توسعه برند یا محصول شبکه های اجتماعی

12. تبدیل تراژدی به معجزه

یکی از برترین نمونه های تبدیل یک پدیده تراژیک به معجزه در عرصه بازاریابی و اطلاع رسانی مربوط به سازمان جهانی سرتان سینه است. در مورد بیماری و به ویژه سرطان صحبت و تعامل با مردم بسیار دشوار است. به ویژه در مورد سرطان سینه که بسیاری از زنان سراسر جهان اطلاعات پایه ای نیز در مورد آن ندارند. به همین دلیل معمولا کارشناس ها و جشنواره های بین المللی نگاه ویژه ای به خلاقیت برندها و سازمان ها در این حوزه ها دارند.

سازمان جهانی سرطان سینه با طراحی کمپین «با خودتان آشنا شوید» موفقیت گسترده ای در زمینه اطلاع رسانی به زنان سراسر دنیا کسب کرد. این کمپین در توییتر و فیس بوک برگزار شد. با این حال دامنه واکنش های مربوط به آن تقریبا تمام شبکه های اجتماعی را به تسخیر خود درآورد. شعار این سازمان در عین سادگی برای زنان بسیار جذاب بود. میزان بازنشر مطالب این سازمان در زمان اجرای کمپینش 317 برابر سایر موارد بود. این بدان معناست که مخاطب حتی در مورد غم انگیزترین پدیده ها نیز در صورت ارائه درست مطلب واکنش مناسبی نشان خواهد داد.

توسعه برند یا محصول شبکه های اجتماعی

با محصولات تان جذاب رفتار کنید

همانطور که مشاهده می کنید، همیشه جایی برای محتوای جذاب، تعاملی و چالش برانگیز در شبکه های اجتماعی هست. به همین خاطر توصیه نهایی من فراموشی شیوه های کلیشه ای معرفی محصولات به افراد و تلاش برای افزودن خلاقیت به آن است. به این ترتیب سطح تعامل شما با مخاطب تان افزایش چشمگیری خواهد یافت.

 

روابط عمومی و امور بین الملل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی

نظرسنجی

آیا از خدمات باشگاه کشاورزان شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استفاده میکنید/